Előadás az Erdélyi gránátalmák c. úrihímzés kiállításban, a kastélykápolnában

2017. augusztus 14.

"Minél többen ismernék meg és tennék magukévá őseink életfelfogását, hitét, hét határon viselt jelképeit, annál közelebb állnánk az egységes székelység, illetve magyarság újraszerveződéséhez. Volna kitartás a székely autonómiához, több esély lenne a független Erdélyre, egy újjászülető Magyarországra. Ehhez pedig nem valamiből, hanem valamiért kellene élnünk. Nem az erdőkből, hanem az erdőkért, nem a néprajzból, hanem a néprajzért, nem magyarságunkból, hanem magyarságunkért. (Ezt a cikket a Erdélyi Naplóról másolták: https://erdelyinaplo.ro/muvelodes/osi-tudasbol-jovot-szoni)

... vallja Kisné Portik Irén, aki 2017. augusztus 15-én a Dr. Batthyány-Strattmann László Múzeum vendége lesz. Az Erdélyi gránátalmák című úrihímzés kiállítás apropóján az Erdélyben jól ismert néprajzkutató, kulturális antropológus, a gyergyói Gránátalma Egyesület vezetője 17 órától tart előadást, a programra szeretettel várunk mindenkit a Batthyány kastély kápolnájába - ami egyben a kiállítás helyszíne is!

Erdélyi gránátalmák - kiállítás a kastélykápolnában