2024. március 15.

Húsvéti zárvatartás

Értesítjük Tisztelt Látogatóinkat, hogy múzeumunk nagypéntektől húsvéthétfőig, azaz március 29-től április 1-jéig zárva tart.

2024. február 15.

Hímzett képek visszatérése a kastélyba

1945-ig a körmendi Batthyány-kastély falain függött az a két, 20. század első negyedében készült hímzett kép, melyeket az NKA támogatásával sikerült megvásárolnunk Csák Mártontól.

2024. január 10.

Új Testis temporis kiadványok bemutatása

Január 8-án Honismereti Akadémia keretében mutattuk be a tavaly év végén, a Testis temporis sorozatban megjelent két kiadványt. Az "Akit Pali bácsinak hívtak" (Pintér György) és az "Uránia, Orion, Vörös Csillag - A körmendi mozik története" (Móricz Péter) című írások a múzeum pénztárában vásárolhatók meg 700,- Ft-os áron.

2023. december 15.

Karácsonyi zárvatartás

Értesítjük Tisztelt Látogatóinkat, hogy múzeumunk 2023. december 17-től 2024. január 1-jéig zárva tart.

Kellemes karácsonyt és boldog új évet kívánunk!

2023. december 01.

A "Várjátok érkezésemet!" című kamarakiállítás megnyitása

A Dr. Batthyány-Strattmann László Múzeum

tisztelettel meghívja Önt 2023. december 2-án 16.00 órára a körmendi kastély kápolnájába,

A „Várjátok érkezésemet”

című időszaki kamarakiállítás megnyitására.

A kiállítást megnyitja: Ft. Kiss László r. k. esperes-plébános

2023. október 30.

Vetélkedő eredmények

A KÖRMEND TÖRTÉNETÉNEK ISMERŐJE Helyismereti vetélkedő III. forduló eredményei és helyes válaszai:

2023. október 25.

Mindenszentek körüli zárvatartás

Értesítjük Tisztelt Látogatóinkat, hogy múzeumunk október 30. és november 1. között zárva tart.

November 2-től téli nyitvatartással várjuk Látogatóinkat, hétfő és vasárnap kivételével 10 és 16 óra között. Kasszazárás 15.30-kor.

2023. október 25.

Múzeumi programok Körmend Város Ünnepnapján, október 28-án

Körmend Történetének Ismerője

2023. október 18.

Október 23-i zárvatartás

Értesítjük Tisztelt Látogatóinkat, hogy múzeumunk október 23-án zárva tart.

2023. október 15.

Felhívás

A körmendi Dr. Batthyány-Strattmann László múzeum 2024 áprilisától július végéig időszaki kiállítást rendez. Címe: „A palavesszőtől a digitális oktatásig”, témája Körmend oktatástörténete. Ezen szándékaink szerint szerepelnének a felekezeti iskolák, a polgári iskola, az általános iskolák, a gimnázium, a szakképző iskolák, az FMGT és a főiskola történetével kapcsolatos emlékek.

2023. október 10.

Cipőtörténeti Gyűjtemény zárvatartás

Értesítjük Tisztelt Látogatóinkat, hogy a Cipőtörténeti Gyűjtemény 2023. október 10-től 2023. október 12-ig felújítás miatt zárva tart.