Szinetár Miklós - megjelent a Testis temporis sorozat 32. kiadványa

2018. november 10.

Október 28-án, Körmend Város ünnepnapján mutatta be a múzeum a Testis temporis sorozat 32. füzetét, mely Szinetár Miklósról szól. A kiadvány szövegeit válogatta Szinetár Miklós fia, Szinetár Csaba.

Egy részlet az előszóból: "Életében a személyesen közvetített tudása mellett könyvei révén tanított, nevelt és formált szemléletet. Ez a kiadvány elsősorban azokból az írásaiból nyújt egy válogatást, melyeket eddig nem, vagy csak részben olvashattak. Életrajzi visszaemlékezéseinek válogatása azzal a céllal került összeállításra, hogy az olvasói megismerjék, hogyan lett édesapánkból vadász, hogyan indult tanári pályája, hogyan foglalkozott tanítványaival, milyennek látta ő a természetet, a Dobogó tőzikéit."

A 28 oldalas kiadvány megvásárolható a múzeum kasszájában, a Batthyány Örökségközpontban (színház aula) 700,- Ft-os áron.

A kiadvány borítója
Szinetár Miklós gyermekei körében