Batthyány Lajos nádor rézmetszettel gyarapodott a múzeum

2019. január 24.

Online árverésen sikerült megszerezni Johann Ernst Mansfeldt metszetét, melyet Johann Thomas Trattner adott ki valószínűleg a nádor temetése évében, 1766-ban.
A klasszicizáló építészeti keretben, mellvéden elhelyezett, kissé idealizált portré a körmendi kastély építtetőjét, utolsó nemzeti nádorunkat ábrázolja. A parókás főúr az Aranygyapjas rendet és a Szent István rendet viseli, a mellvéden a család grófi címere látható. A metszetből 1-1 példányt őriz a Magyar Nemzeti Múzeum és az Országos Széchényi Könyvtár.
A rézmetszetet a "Körmend és a Batthyányak évszázadai" című állandó kiállítás Batthyány Lajos nádort bemutató kiállításrészében fogjuk látogatóink elé tárni.

Batthyány Lajos nádor