A múzeum programjai augusztus 19-én

2019. augusztus 19.
Címke:

Augusztus 19. 16.00: Kalán Viktória: Átiratok. Időszaki kiállítás a díszterem mögötti helyiségben.
A múzeum a felújított teremben első alkalommal egy kortárs művészt mutat be. Kalán Viktória kecskeméti születésű, Pécsen élő, Tolvay Ernő-díjas festőművész. A művész a látható és a láthatatlan kontextusát vizsgálja saját konvencióinak megfelelően. Az adott fotók formai sajátosságaiból kiindulva hozza létre autonóm stílusát. A fragmentált felületek, a színek izoláltságának harmóniája és a játékos textúrák teremtik meg a művek esszenciáját.

Augusztus 19. 17.00: Raktárak kincsei. Vezetés a múzeumi műtárgyraktárakban.
Az idei évben ismét lehetősége nyílik a múzeumba látogatóknak, hogy betekintést nyerjenek a műtárgyraktárakba. A téma a család és a családalapítással kapcsolatos régi tárgyak és eszközök, mint a lapicka, bölcső, gyerekjátékok, menyasszonyi láda. A vezetést Bebes Árpád néprajzkutató tartja.

Augusztus 19. 22.00-23.00: Volt egyszer egy város – A félig ismert történelem. Pintér György tárlatvezetése.
Ismerjük városunkat? Tudunk már mindent a titokzatos alagútrendszerről – ha ugyan létezett? Miért selmeciek a körmendi pipák? Ki volt Pavetits Manó? Mióta áll Mária szobor a főtéren? Ezekről mind lesz szó „beszélgetős” tárlatvezetésünkön.

Látogatható kiállításaink:

Körmend és a Batthyányak évszázadai - állandó kiállítás, kastély főépület, I. emelet

Cipőtörténeti Gyűjtemény - állandó kiállítás, kastély főépület I. emelet

Körmend 775 - Meghatározó személyek, kiemelkedő épületek - időszaki kiállítás, kastély díszterem

Mesterségem címere - Körmendi és Vas megyei iparoscégérek és cégtáblák - időszaki kiállítás, Parádés istálló

Átiratok - időszaki kiállítás, díszterem mögötti helyiségek

Augusztus 19-én 18 órától éjfélig mindössze 300,- Ft-os belépővel látogathatók a kiállításaink. Látogatóinknak idén is lehetőségük lesz a kastély erkélyéről nézni a tűzijátékot.