2018. október 15.

Október végi nyitvatartás

Értesítjük tisztelt látogatóinkat, hogy múzeumunk október 23-án nyitva tart.

Október 31. és november 2. között múzeumunk zárva tart.

2018. október 04.

Október 9-én a múzeum zárva tart

Értesítjük látogatóinkat, hogy múzeumunk október 9-én zárva tart.

2018. augusztus 17.

Augusztus 20-i nyitvatartás

Értesítjük Tisztelt Látogatóinkat, hogy múzeumunk augusztus 20-án 17 óráig tart nyitva.

2018. július 24.

Három jelentős Batthyány levéltári irat visszakerülése

A dokumentumok múzeumba kerülése

Bors Géza jánosházi gyűjtő kereste meg a múzeumunkat, hogy vásárlás és csere révén birtokába kerültek az egykori Batthyány levéltárból származó iratok, s felajánlotta őket múzeumunknak. A jó állapotú dokumentumok vizsgálata során kiderült, hogy két levélről és egy oklevélről van szó, mindegyik a 17. században íródott.

2018. július 13.

Tányér és dísztál az Iparművészeti Múzeumból a körmendi múzeum állandó kiállításán

A körmendi múzeum két új, Batthyányakhoz kötődő műtárgyat mutat be júliustól a „Körmend és a Batthyányak évszázadai” című állandó kiállításán. A tányért és a dísztálat a felújítás miatt bezárt Iparművészeti Múzeum kölcsönözte Körmendre.

2018. május 25.

Közművelődési szakember álláslehetőség a múzeumban

Körmendi Kulturális Központ, Múzeum és Könyvtár
a "Közalkalmazottak jogállásáról szóló" 1992. évi XXXIII. törvény 20/A. § alapján
pályázatot hirdet
Dr. Batthyány-Strattmann László Múzeum intézményegységben
közművelődési szakember

munkakör betöltésére.

2018. május 17.

Május 26-i nyitvatartás

Éretesítjük tisztelt látogatóinkat, hogy múzeumunk május 26-án, szombaton technikai okok miatt 15 óráig tart nyitva.

2018. május 03.

A Batthyány uradalmak című vándorkiállítás Veszprémben

Április 24-én ötödik bemutatási helyszínére, a Magyar Nemzeti Levéltár Veszprém Megyei Levéltárába érkezett a körmendi múzeum "Batthyány uradalmak" című vándorkiállítása.

2018. április 22.

A vitéz Batthyányak fegyvertára - kiállításmegnyitó

A Dr. Batthyány-Strattmann László Múzeum tisztelettel meghívja Önt, családját és barátait

2018. április 30-án, hétfőn 16 órára

a körmendi Városi Kiállítóterembe

A vitéz Batthyányak fegyvertára

című kiállítás megnyitójára.

A kiállítást megnyitja: dr. Pandula Attila, az ELTE BTK Történelem Segédtudományai Tanszék docense

2018. március 25.

Húsvéti zárva tartás

Értesítjük Tisztelt Látogatóinkat, hogy a húsvéti ünnepek miatt múzeumunk 2018. március 30. és április 2. között zárva tart.

2018. március 15.

2018. március 13. … avagy a körmendi márciusi ifjak

1848. március 13-án a bécsi egyetemek fiatalsága utcára vonult, a nép élére állva elérték Ferdinánd császártól az új alkotmány kibocsájtását, és ígéretet kaptak a jobbágyi szolgáltatások eltörlésére az egész Habsburg Birodalom területén.

Aktuális időszaki kiállítások

A következő időszaki kiállításunkról kövesse híreinket honlapunkon és Facebook oldalunkon.

Aktuális Programok

Aktuális programokért kövesse weboldalunkat és Facebook oldalunkat!